Strateji Turnuvası Yöneticisi ve Değerlendirme

Strateji Turnuvası Yöneticisi ve Değerlendirme

Dr. Baransel Atçı liderliğinde,  Strateji Dinamikleri Lab. platformunda ve Execution Partners Strateji Danışmanları, Finansal Analiz ve Takım Koçları desteğiyle ilerletilecek ve katılımcılara ayrıntılı açıklanacak objektif değerlendirme kriter ve modeliyle turnuva şampiyonu belirlenecektir.

Turnuva şampiyonu için belirlenen ödüllerin ötesinde takım uluslararası geçerliliği olan bir sertifika alacak ve ayrıca global turnuvaya Türkiye temsilcisi olarak katılmaya hak kazanacaktır.

Dr. Baransel ATÇI

Kurucu Ortak -Execution Partners

[email protected]

Yaklaşık 30 yıldır başta otomotiv sektörü olmak üzere, şirket yönetiminde her kademede yöneticilik, üniversitede öğretim üyeliği ve strateji yönetim danışmanlık görevlerinde bulunan Atçı, şirketleri başarılı iş sonuçlarına götürecek “stratejinin tasarım ve uygulama” liderliğini yapmakta deneyim sahibidir.      

Strateji Başkanı olarak liderliğini yaptığı “Strateji Odaklı Organizasyon” projesi, Kaplan ve Norton tarafından verilen  “Balanced Scorecard Hall of Fame” ödülünü Türkiye’ye getiren ilk uygulama olmuştur. 

Bugün kurucu ortağı olduğu Execution Partners bünyesinde, “strateji odaklı organizasyonstratejinin tasarımı ve uygulamaya geçirilmesi” odağında, şirket strateji haritasının oluşturulmasına yönelik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda; Borusan Lojistik, AKSA Akrilik, BRISA, Turkcell SUPERONLINE, UZEL Agri, Avrupada “Hall of Fame in Strategy Execution” ödülünü alan Türk şirketleri olmuşlardır.

Diğer taraftan, kurduğu Strateji Dinamikleri Lab. platformunda, “stratejik düşünme, iş ve ticaret zekâsı, öğrenme çevikliği” başlığı altındaki becerilerin, simülasyon ortamında yaşayarak geliştirme  modelini oluşturmuştur. Bu programa bugüne kadar katılan yaklaşık 2000 kişi, insan, insana rekabet altında, şirketi için kazanan stratejinin tasarım, uygulama ve yenilikçilik deneyimini yaşamıştır. En son 12 şirketten yaklaşık 48 yönetici ile Türkiye çapında şirketler arası Strateji Turnuvasını bu platformda hayata geçirmiştir. 

Boğaziçi Üniversitesi MBA, Gazi Üniversitesi Doktora, Ottawa Üniversitesi Post Ph.D. çalışmaları olan Dr. Atçı, Yeditepe Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisans (MBA) programında yönetim simülasyonuna dayalı olarak “Business Policy and Strategic Management” başlıklı dersi 20 yıldır vermektedir