Neden Üye Olmalıyım?

 

PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği), insan kaynaklarının geleceğini şekillendirmek iddiasıyla yol çıkarak, “şimdi ve gelecek için daha iyi bir çalışma hayatına liderlik etmek” misyonuyla 53 yıldır çalışmalarını sürdüren bir sivil toplum kuruluşudur. 

Ana stratejilerimizin odağında, çalışma hayatına ilişkin araştırmalarla ve uzmanlığımızla değer üretmek ve İK profesyonellerinin mesleki gelişim ve ilişki ağının merkezi olmak hedeflerimizi gerçekleştirmek yer alır.

Üyelerimiz ve gönüllülerimiz ile bir arada, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin ve büyük katma değer yaratan KOBİ’lerin insan yönetimi liderlerinden ve profesyonellerinden oluşan büyük bir aileyiz.

Türkiye’de insan yönetimi öğretisinin gelişimine ve şirketlerimizin büyümesine büyük katkı sunuyoruz. Günümüz ve gelecek için daha iyi bir çalışma hayatına liderlik ediyor, her seviyede etkileşime dayalı bir çalışma kültürü inşa ederek ülkemizin kalkınmasında önemli bir rol üstleniyoruz. 

Misyonumuzu gerçekleştirmek üzere, kurumsal ve kişisel gelişim adına insan yönetiminin nabzını tutuyor, aynı zamanda insan yönetiminin küresel gündemi çerçevesinde faaliyetler yürütüyoruz.  Bu faaliyetlere indirimli ve öncelikli olarak katılım sağlayabilen PERYÖN üyeleri, bu çalışmalara sadece katılmakla kalmıyor, aynı zamanda aktif rol alıyorlar. 

2021 yılında 50. yılını kutlayan PERYÖN, bu sene 32’incisi düzenlenecek İnsan Odağında Yönetim Kongresi, 15 yıldır iyi örnekleri onurlandırdığımız İnsana Değer Ödülleri, alanında uzman eğitmenleri ile sektör profesyonellerinin eğitim ihtiyacını karşılamada lider konumda olan PERYÖN Akademi ve PY Dergi ile her kesimden insan kaynakları profesyonellerinin gelişim ve dönüşüm serüvenine yol arkadaşlığı yaparken, aynı zamanda iyi örneklerin yaygınlaşmasına destek oluyor ve sektörün geleceğinin tasarlanmasına liderlik ediyoruz

Yarım asrı aşkın süredir var gücümüzle çalışırken, üyelerimizi gerek merkez gerekse bölgelerdeki şube ve temsilciliklerimizin yürüttüğü çalışmalara dahil ederek, çözümün bir parçası haline getiriyor, insan yönetimi uzmanlığımızı geleceğe birlikte taşıyoruz.

PERYÖN’de hem kurumlarımız hem de insan yönetimi adına inşa etmek istediğimiz gelecek için güç birliği sağlıyoruz. Dernek çalışmalarında aktif rol alarak ülkemizde insan yönetiminin gelişmesine katkı sağlayan ve karar alma mekanizmalarına doğrudan katkıda bulunan üyelerimizin sayısı Türkiye’nin farklı bölgelerindeki şube ve bölge temsilcilikleri ile ülke genelinde her geçen gün artıyor.

Oluşturduğumuz geniş ilişki ağı sayesinde, üyelerimizin birbiriyle sürekli iletişim halinde olmasını, devamlı haberleşme ve bilgi alışverişi ile gelişmeleri yakından takip etmelerini, birlikte öğrenmeyi sağlıyor, dayanışmayı güçlendiriyoruz. 

Bu amaçla, tüm İK profesyonellerini PERYÖN çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz!

 

NEDEN PERYÖNLÜ OLMALIYIM?

  •       Avrupa İnsan Yönetimi Birliği (EAPM) ve Dünya İnsan Yönetimi Birlikleri Federasyonu (WFPMA) çatısı altında yer alan, geniş ve güçlü networke sahip 53 yıllık köklü bir yapının üyesi olarak hem Türkiye’de hem de küresel düzlemde insan kaynakları profesyonelliğine ilişkin önemli bir referansa sahip olmak için.
  •      Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) ile Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) üyesi olan PERYÖN çatısı altında Türkiye’deki ekonomi ve istihdam politikalarının oluşumuna katkıda bulunmak için.
  •      İnsan Kaynaklarının geleceğini şekillendiren ekibin bir parçası olmak
  •      PERYÖN’ün geniş ilişki ağına katılmak için.
  •      Sektörün mevcut durumunu, gelişmeleri ve küresel gündemi yakından takip etmek için.
  •      Dernek bünyesinde yürütülen araştırma, rapor, eğitim vb. çalışmalardan en önce ve ayrıcalıklı olarak haberdar olmak için.  
  •      Şirketlerimizin kurumsal gelişimi, çalışanlarımızın yaşam kalitesine katkı ve sosyal sorumluluklarımızı geliştirmek üzere üstlendiğimiz göreve doğrudan katkı sağlamak için. 
  •      PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi, İnsana Değer Ödülleri ve PERYÖN Akademi eğitimleri ve PY Dergi ilanları başta olmak üzere, PERYÖN etkinlikleri ve yayınlarında indirimlerden faydalanarak ve öncelikli olarak yer alarak işveren markaya katkı sağlamak için. 
  •      Özellikle kurumsal üyeler için, şirketlere özel eğitim programları, sosyal sorumluluk iş birlikleri ve görünürlük imkanları tasarlama olanağına sahip olmak için. 
  •      Kişisel ve kurumsal gelişimi hedefleyen özel etkinliklere ve bilgi paylaşım ağlarına katılma ayrıcalığına sahip olmak için.