Bilgi Yönetimi

Nasıl Başladı? Neler Yapıyor?

Türkiye’de bilgi ve bilgi paylaşımının kısıtlı olması nedeniyle bu alandaki birçok konuda el yordamıyla, kulaktan dolma haberlerle hareket edilebiliyor ve insan yönetimi alanında stratejik kararlar alırken ihtiyaç duyulan verilere istenildiği zaman ulaşılamıyor. Karar vericiler ancak ek kaynak ve enerji harcayarak doğru verilere ulaşabiliyorlar.

Bu ihtiyaçtan yola çıkarak; bilgi paylaşımını yaygınlaştırmak, insan yönetimini doğru verilere dayalı etkin bir şekilde gerçekleştirilmesini ve ölçümlenmesini sağlamak hedefiyle “PERYÖN Bilgi Yönetimi Platformu” 2010 yılında oluşturuldu.

Katılımı ve bilgi paylaşımını güçlendirmek adına platform altında, finans, enerji, telekomünikasyon, ilaç, tekstil, medya, hızlı tüketim, dayanıklı tüketim, gıda perakende gibi çeşitli sektörlerdeki insan yönetimi alanında karar vericilerden oluşan lider konumundaki CEOlar, Genel Müdür Yardımcıları, İK ve diğer fonksiyonların direktörlerinin bir araya getirildiği grup çalışmalarını aktif olarak sürdürüyor.

Bilgi Yönetimi Platformu kapsamında; dar ve geniş kapsamlı araştırmaların yanı sıra insan kaynakları form, prosedür ve uygulamaları web sitesinde “İK Form ve Prosedürler” başlığı altında PERYÖN üyelerinin paylaşımına açık olarak yer alıyor.