PERYÖN, Genç Yönetim Kurulu için Çalışmalara Başladı!

PERYÖN GENÇ YÖNETİM KURULU ÇALIŞMALARI BAŞLADI!

Şimdi ve gelecek için daha iyi bir çalışma yaşamına liderlik etme vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren PERYÖN - Türkiye İnsan Yönetimi Derneği, çatısı altında kurduğu PERYÖN Genç Danışma Kurulu ve başlattığı tersine mentörlük çalışmasını bir adım öteye taşıyor ve PERYÖN Genç Yönetim Kurulu’nu oluşturuyor.
2. turu hızla devam eden PERYÖN Genç projesinin ilk tur katılımcıları, bugüne kadar bir danışma kurulu olarak PERYÖN projelerine büyük destek verdi. Şimdi ise PERYÖN, Genç Yönetim Kurulu’nu kurarak hem bu katkıyı kurumsallaştırmaya hem de geleceğin PERYÖN Yönetim Kurulu üyelerini dernek yönetim süreçlerine dahil etmeye hazırlanıyor.
Projenin Amacı Nedir? 

PERYÖN; Genç Yönetim Kurulu ile birlikte PERYÖN yönetim anlayışınıgenç fikirlerle güçlendirmeyi, PERYÖN Genç Katılımcı ve Mezunlarının, kendi jenerasyonlarının beklentilerini PERYÖN Yönetim Kuruluna direkt taşımasını sağlamayı ve gençlerin, PERYÖN’ü geleceğe ulaştıracak fikirlerini projelendirebilmeleri için bir platform kurmayı hedefliyor. 

PERYÖN Genç Yönetim Kurulu Statüsü Nedir?

PERYÖN Yönetim Kurulunu destekleyecek bir platform olarak kurulan PERYÖN Genç Yönetim Kurulu, 7 asil ve 3 yedek üyeden oluşuyor ve resmi statüsü bulunmuyor.

Katılımcılar Nasıl Belirlenecek? 

Hedef kitleye mail ve/veya diğer iletişim kanallarıyla Genç Yönetim Kurulu” duyurusu yapılacak ve başvurular toplanacak

Başvuru formundaki sorulara verilen cevaplar belirleyici olacak ve PERYÖN ekibi tarafından değerlendirilecek

Ön başvurusu uygun adaylar ile birebir görüşmeler yapılacak

Başvurular değerlendirilirken adayların, PERYÖN faaliyetlerine gönüllü katkıları ve iş deneyimleri göz önünde bulundurulacak

Görüşme süreçleri uygun olan 7 üye ile kurul oluşturulacak

Belirlenen katılımcılar başlangıç toplantısına dahil edilecek ve çalışmalar başlayacak. 

Genel İşleyiş Nasıl Olacak?

7 kişiden oluşan kurul üyeleri yıllık olarak yenilenecek

Genç Yönetim Kurulu üyeleri tarafından kendi içlerinde aylık toplantılar yapılacak

Üç ayda bir (yılda 4 kez) PERYÖN Yönetim Kurulu ile toplantılar yapılacak

Yönetim Kurulu ve Genç Yönetim Kurulu toplantıları öncesinde gündem ve konuların üzerinden moderatör ile geçilecek

PERYÖN Genç Yönetim Kurulu Üyeleri, aralarında ayrıca bir görev dağılımı gerçekleştirerek PERYÖN’ün yönetim, genel sekreterlik işleri, üyelik, şubeler ile iletişim, kongre, ödül, PERYÖN Akademi ve Gençlik Çalışmaları gibi başlıklarında özel destek sunabilecek

Özel destek sağladıkları alanlardaki komisyon toplantılarına katılım sağlayabilecek ve bu komisyonlara üye olan PERYÖN Genç ve Kampüs Temsilcilerine liderlik edecekler.

 PERYÖN Genç Nedir? 

“Şimdi ve gelecek için daha iyi bir çalışma hayatına liderlik etmek” misyonu doğrultusunda hayata geçirilen, genç İnsan Kaynakları profesyonellerinden oluşturulan bir danışma kuruludur. PERYÖN Gençlik Kurulu Temsilcisi ve Kuşak Araştırmacısı Evrim Kuran liderliğinde çalışmalar yapan PERYÖN Genç katılımcılarının düzenli olarak bir araya gelip fikirlerini paylaştığı program kapsamında yeni neslin, insan yönetimi çalışmalarına ilk elden erişimini sağlamak ve onlara ilham vermek amaçlanıyor. Detaylı bilgi için tıklayın.