Çalışma Hayatında Dönüşen Paradigmalar: Çalışan Beklentileri ve Yan Haklar Evreni Webinarını Gerçekleştirdik"Çalışma Hayatında Dönüşen Paradigmalar: Çalışan Beklentileri ve Yan Haklar Evreni" Webinarını Gerçekleştirdik


 

Çalışma Hayatında Dönüşen Paradigmalar: Çalışan Beklentileri ve Yan Haklar Evreni başlıklı webinarımız, PERYÖN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Human Group Kurucusu Gaye Özcan moderatörlüğünde, QNB Finansbank CHRO & PERYÖN Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Cenk Akıncılar ve Pluxee CHRO & PERYÖN Denetim Kurulu Üyesi Sayın Feride Düzduran Gündüz katılımıyla gerçekleşti. İş dünyasında insan odaklı şirketlerin öneminin giderek arttığına dikkat çekilerek değişen çalışan beklentileri ve yan haklarının kapsayıcılık açısından doğru bir şekilde ele alınmasının önemi, çarpıcı verilerle vurgulandı.

“Şimdi ve gelecek için daha iyi bir çalışma hayatına liderlik etmek” vizyonuyla 53 yıldır faaliyet gösteren derneğimizin düzenlediği webinarın gündemi çalışan beklentileri ve yan haklar oldu.

 

Pluxee sponsorluğunda, PERYÖN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & HumanGroup Kurucusu Gaye Özcan moderatörlüğünde gerçekleşen webinarımızda, QNB Finansbank CHRO & PERYÖN Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Akıncılar ile Pluxee CHRO  & PERYÖN Denetim Kurulu Üyesi Feride Düzduran Gündüz konuşmacı olarak yer aldı.

 

PERYÖN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & HumanGroup Kurucusu Gaye Özcan, webinar açılışını gerçekleştirdi. PERYÖN 53 yıla yaklaşık iş dünyasında hizmet veren bir sivil toplum örgütü. Şimdi ve gelecekte daha iyi bir çalışma hayatı için liderlik ediyoruz, çalışıyoruz, üretmeye devam ediyoruz. Biz, sizleri, üyelerimizi ve bizleri destekleyen şirketlerimizin varlığıyla üretiyoruz ve iş dünyasına değer yaratmaya çalışıyoruz.” dedi.

 

Hibrit Çalışma Modeli ve Çalışan Beklentileri Üzerine Yansımalar

 

Pluxee CHRO & PERYÖN Denetim Kurulu Üyesi Feride Düzduran Gündüz; Çalışma dünyasının değişiklikleri, beklentiler ve Pluxee’nin FutureBrigth ile 22 ile 40 yaş arası farklı sektörlerden katılımcıların dahil edildiği, çalışanlara yönelik yapılan araştırma sonuçları üzerinde durdu. Gündüz şunları vurguladı. “İnsan kaynakları liderlerinin %94’ü “hibrit çalışma” modelinin kalıcı olacağına inanırken %42’si, sosyal etkileşim için hibrit çalışmak istiyor. Çalışanların %45’i sağlanan yan hakların kendileri ve ailelerini kapsamasını, kendilerine özel olmasını beklemekte. Bu araştırma sonucunda, bilinç dışında algılarında neler olduğunu görmüş olduk.”

 

Çalışan Odaklı Yaklaşım

 

QNB Finansbank CHRO & PERYÖN Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Akıncılar; “İşveren olarak artık çalışanınızı dinlemeniz gerekiyor. Özellikle Pandemi sonrası işverenler çalışanlarını için kişiselleştirme odaklı çalışılmaya başlandı. QNB Finansbank olarak “Finansçıyı Tanı Finansçıyı Dinle” mottomuz ile çalışanlarımıza mutluluğu,bağlılığı ve huzuru için neye ihtiyaç var sorusuna odaklanmış oluyoruz.” dedi.

 

“Çalışma Hayatında Dönüşen Paradigmalar: Çalışan Beklentileri ve Yan Haklar Evreni” başlıklı webinarımızın kaydına YouTube kanalımızdan ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=0x5Whsf4yL0