Türkiye’nin Mühendis Kızları için İşe Yerleşme Zamanı!

 

Türkiye’nin Mühendis Kızları için İşe Yerleşme Zamanı!

Limak Vakfı, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) proje ortaklığında tarafından yürütülen “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesindeki mühendislik öğrencileri; hem üniversitelerinden, hem de PERYÖN tarafından gerçekleştirilen kapsamlı eğitim programından mezun oldular.

Şimdi ise TMK’lı mezunlar için işe yerleşme zamanı!

Türkiye’nin Mühendis Kızları projesi kapsamında devlet üniversitelerinin bilgisayar, çevre, elektrik-elektronik, endüstri, inşaat ve makine mühendisliği bölümlerindeki kız öğrencilere mühendislik fakültesindeki eğitimleri boyunca PERYÖN Akademi tarafından 21. yüzyıl yetkinlikleri odağında tasarlanan “Mühendislikte Liderlik Sertifika Programı”, online İngilizce dil eğitimi, mentorluk desteği, staj imkânı ve farklı platform ve organizasyonlarda sosyal ağ fırsatları sunuluyor. Böylece öğrenciler dayanışma ve güçlenme bilinciyle hem mesleki hem de kişisel yaşamlarına hazırlanıyor.

Gençlerimizin özgeçmişlerini aşağıdaki linke tıklayarak indirebilir, işe alım süreçlerinize dahil ederek kadın mühendislerin istihdama katılmasında bu çok önemli göreve siz de katkı sağlayabilirsiniz.*

Özgeçmişleri İndirmek İçin tıklayınız.

*Özgeçmiş paylaşımı için gerekli izinler KVKK kapsamında alınmıştır.

Haber arşivimize ulaşmak için tıklayınız