BAŞKANDAN...
Türkiye’de insan yönetiminin güvencesi PERYÖN 
Türkiye’nin insan yönetimi alanında ilk ve en büyük sivil toplum kuruluşu olarak 40 yılı aşkın süredir hizmet veriyoruz. Beş şubemizde 3 bini aşkın üyemiz ile milyonlarca çalışana dokunabilecek güce ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.
Üyelerimizi ve çalıştıkları firmaları insan yönetimi alanında geliştirerek Türkiye’de insan yönetiminin kalitesini arttırıyoruz. Kadınlar, gençler, engelliler gibi dezavantajlı grupların istihdamını arttırmak, KOBİ’leri güçlendirmek, kamu ile yakından çalışarak kanunlar ve düzenlemelerde “insan odağının” gözetilmesini sağlamak en önemli çalışma alanlarımız arasında yer alıyor.
Kuruluşumuzdan bugüne en büyük desteği, kendilerini “üyemiz” değil “gönüllülerimiz” olarak gören insan yönetimi profesyonellerinden aldık. Gerçekleştirdiğimiz tüm kongrelerde, sosyal sorumluluk projelerinde, yayınlarımızda, ödüllendirme süreçlerinde, etkinliklerimizde gönüllülerimiz büyük bir aşk, motivasyon ve enerjiyle çalıştı ve çalışıyor.
Biz neler mi yapıyoruz? Özetleyecek olursak;
22 yıldır binlerce profesyonelin katılımı ile PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi’ni düzenliyoruz.
7 yıldır, İnsan Yönetimi Ödülleri ile sektördeki iyi uygulamaları ödüllendiriyoruz, üyelerimizle paylaşıyoruz.
6 yıldır Kariyer Panayırı ile iş hayatına atılmak üzere olan gençleri iş dünyası ile bir araya getiriyoruz.
Şubelerimiz, bölgelerinde düzenledikleri İnsan Yönetimi Kongreleri ile Anadolu’da insan yönetimi konusunda farkındalığı arttırıyor.
Periyodik üye buluşmalarımız ile üyelerimizin birbirleri ve derneğimiz ile aralarındaki bağı güçlendiriyoruz.
Blog Yarışması ile insan yönetimi konusunda blog yazan profesyonelleri ödüllendiriyoruz.
Kıssadan Hisse toplantıları ile üyelerimizi uzmanlar ve uygulamacılar ile bir araya getiriyoruz.
PERYÖN Akademi ile sektörümüzün eğitim ihtiyacını en geniş yelpazede karşılıyoruz.
Bilgi Yönetimi” alanında araştırma raporlarımız ile insan yönetiminin temel konularına ve sorunlarına ışık tutuyor, bilimsel veri oluşturuyoruz.
İş Sağlığı Güvenliği Kılavuzumuz, videomuz ve eğitimlerimiz ile KOBİ’lerimizin iş sağlığı güvenliği bilincini arttırıyoruz.
Anketlerimiz ile sektörümüzün nabzını tutuyoruz.
Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Ulusal Meslek Standartlarını oluşturuyoruz.
Popüler Yönetim (PY) dergimiz ile ülkemizde insan yönetiminin gündemini belirliyoruz.
Dernek olarak kurumsallaşmaya da büyük önem veriyoruz. İstanbul’da, modern bir binada yer alan genel merkezimizde, her biri gönüllülerimiz kadar özveri ve sevgiyle çalışan profesyonel kadromuzla, ulusal ve uluslararası başarılı projelere ve çalışmalara imza atıyoruz.
PERYÖN’ün Türkiye için büyük önem taşıyan bir sivil toplum kuruluşu olduğunun bilincindeyiz. Odağımız her zaman insan ve insan emeğine saygı oldu. İnsanlar arasında ayrımın olmadığı, herkesin haklarının bilincinde ve bu haklardan eşit şekilde yararlandığı, çalışma koşullarının insan onuruna yakışır, onun mutluluğunu ve verimliliğini arttıracak özellikler taşıdığı, gelecek nesillere bırakırken bundan gurur duyacağımız bir çalışma hayatı için çaba gösteriyoruz.
İş dünyasının önde gelen firmalarının insan yönetimi liderlerinin yer aldığı derneğimiz, bilgi paylaşımı, farklı sektörlerden gelen tecrübelerin aktarımı konusunda üyelerine benzersiz bir platform sunuyor.
Vizyonumuzu, heyecanımızı ve motivasyonumuzu taşıyan tüm profesyonelleri derneğimiz çatısı altına bekliyor, gönüllülerimize bugüne kadar sundukları ve bundan sonraki tüm destek, güven ve katkıları için teşekkür ediyoruz.
Sevilay Pezek Yangın
Yönetim Kurulu Başkanı
PERYÖN